Rijeka,Opatija,Stari Grad,Split

wtorek, 15 lutego 2011

Rijeka i Adriatyk


Weekend - Croatia - przez krzycholTurez HoteleJak znudzi Ci się plażowanie, a jesteś samochodem , to wpakuj go na prom i płyń do Starego Hradu - Doznasz niesamowitych wrażeń widokowych, podobnych,jak na załączonych filmikach:
Tym samym promem możesz dopłynąć do samego Splitu, ale osobiście nie radzę ci - Stari Grad - jest pięknym miejscem dla wypoczynku, nawet na campingach.Do Splitu możesz zawsze przejechać autem.

Stari Grad on the island of Hvar in Croatia
Stari Grad jest jednym z najstarszych miast w Europie oraz najstarszym na wyspie Hvar. Położony jest w północno-zachodniej części wyspy w głębokim morskim zalewie, który zapewnia schronienie licznym żeglarzom. Jest to miasto licznych zabytków kulturowych, pierwotnie w tym miejscu znajdowała się grecka osada Pharos, dziś na jej miejscu jest jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Chorwacji.
Pierwsza osada została tu założona przez Greków 385 p.n.e. następnie na jej miejscu po rzymskiej inwazji w 219 p.n.e. powstała Rzymska Pharia. Stara część miasta zachowana jest w klasycznym rozkładzie, co pod względem architektonicznym stanowi wyjątkową perełkę wśród zabytków. W południowej części zatoki, nad samym morzem rozciągają się klasyczne budynki z czasów Austrowęgierskich.
Ze względu na swoje położenie, Stari Grad jest idealnym miejscem na długie spacery lub wycieczki w inne zakątki najbardziej słonecznej i pachnącej wyspy Adriatyku. Tysiącletnia tradycja życia w tych okolicach pozostawiła wiele wartych zobaczenia pomników kultury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz